On day 8 (Monday) we bought a gallon of milk bringing our grand total for the month to $15.39.
For our menu Monday we had:
Breakfast: french toast sticks & kiwi
Lunch: PB&J sandwiches
Dinner: Leftovers (chicken, rice & green beans)
For day 9 we had:
Breakfast: cereal
Lunch: bagel, hot dog & fruit
Dinner: Breakfast for Dinner (pancakes, sausage & eggs)
I’ve been going off of my menu plan for a few days now due to the snow we got (I haven’t gone shopping like I planned to).
Tomorrow we have an appointment to check out a church kitchen so that I can possibly make wedding cakes this summer :)
0 comments:
Post a Comment